Spotkanie autorskie


W dniu 18 stycznia 2020 r. w Szczekocinach w Izbie Regionalnej odbyło się spotkanie autorskie w związku z wydaną publikacją ,,Bitwa o Szczekociny i przełamanie linii Stellung a2 w styczniu 1945 r.” Na spotkanie przybyło kilkadziesiąt osób, które dość mocno zainteresowane były tematyką związaną z okresem II wojny światowej. Po wystąpieniu Prezesa SMHSiO głos zabrał Andrzej Orliński, który przypomniał czas okupacji w Szczekocinach. Następnie odbyła się już właściwa prezentacja dotycząca publikacji. Po części głównej nastąpiła części nieoficjalna, czyli rozmowy w kuluarach.

Dziękujemy wszystkim rozmówcom, którzy podzielili się swoimi wspomnieniami, informacjami co do porzuconego sprzętu a także informacjami odnośnie pochówków.

Temat Szczekocin pomimo wydanej publikacji nie jest zamknięty. Cały czas spływają nowe, dość ciekawe informacje. Uczestnicy spotkania mocno zaangażowali się w poszukiwania historii w rejonie Szczekocin.

Dziękuję Stowarzyszeniu Miłośników Historii Szczekocin i Okolic, za wsparcie i pomoc przy pracy nad publikacją. Dziękuję również wszystkim osobom i instytucjom, które przekazały potrzebne informacje dotyczące przedmiotu publikacji. Dziękuję też wszystkim uczestnikom, którzy w tak licznym gronie przybyli na wczorajsze spotkanie, szczególnie tym, którzy musieli pokonać blisko 100 km, Stowarzyszeniu Rawelin oraz przedstawicielom Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Dzięki takim właśnie takim spotkaniom  rodzą się nowe pomysły i już myślimy nad nowymi projektami.  

Galeria zdjęć autorstwa Roberta Polańskiego.